biuro@lincool.pl

Dlaczego

LINCOOL English School?

LOKALIZACJA

Atutem szkoły jest jej lokalizacja. Szkoła Językowa LINCOOL English School mieści się w budynku przy ul. Bolesława Chrobrego 7 w Zdzieszowicach przy dużym i bezpłatnym parkingu. Zaledwie po drugiej stronie ulicy znajduje się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1.

TWÓRCZE PROJEKTY

Szkoła wzięła udział w międzynarodowym projekcie Pen Pal International (własnego autorstwa), którego celem było podwyższenie motywacji do pisania w języku angielskim wśród dzieci i młodzieży. Osoby biorące udział w projekcie miały możliwość korespondencji w języku angielskim z uczniami z Teksasu, co było niezwykłym doświadczeniem językowym oraz kulturowym. W najbliższym czasie planowany jest projekt GOOD MORNING EARTH!, w którym dzieci z Afryki będą mogły spotkać się dziećmi z lokalnej społeczności na zajęciach językowych online.

KAMERALNE GRUPY

Na grupę w LINCOOL English School przypada 6-10 osób w zależności od grupy wiekowej (im grupy starsze tym mniej liczne). Pozwala to na szybkie rozpoznanie słabych i mocnych stron słuchaczy i maksymalne wykorzystanie ich potencjału.

SKUTECZNE METODY

Metody jakimi przekazujemy wiedzę są nie tylko ciekawe, ale i skuteczne. W trakcie trwania kursu kładziemy szczególny nacisk na mówienie w języku angielskim. Z doświadczenia wiemy, iż nawet jeśli nasi słuchacze posiadają bogate słownictwo i całkiem nieźle radzą sobie na testach, niestety posiadają oni blokadę związaną z mówieniem.

Metoda Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2-7 lat, której głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Zajęcia są pełne komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki, słuchowiska, karty obrazkowe. To co wyróżnia metodę spośród innych to fakt, iż uczymy dzieci mówić pełnymi zdaniami.

Licencjonowana metoda Savvy Ed ma wiele unikatowych i innowacyjnych elementów, które ułożone w systemową całość znacznie podnoszą efektywność nauki. Oto kilka z nich:

• EFEKT KULI ŚNIEGOWEJ czyli "stopniowe narastanie" w zadaniach, powtórkach i w ułożeniu materiału językowego

• KOMPAKTOWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ Savvy Ed to nie tylko podręcznik, to cała filozofia nauczania z wszelkimi potrzebnymi elementami zarówno w sensie materiału nauczania jak i samych pomocy naukowych. Zadbaliśmy przy tym o perspektywy wszystkich zainteresowanych stron: ucznia, rodzica, nauczyciela i dyrektora szkoły

• SYSTEMY MOTYWACJE zostały wkomponowane w metodę - nie da się ich ominąć! Podczas lekcji wykorzystywane są elementy GRYWALIZACJI (np. dzieci zbierają grudki złota, aby zbudować swoje Złote Królestwo). Savvy Ed, przesyła dzieciom listy z całego świata, motywując i nagradzając aktywność i zaangażowanie.

• System zaliczeń wykorzystuje elementy OCENIANIA KSZTAŁTUJĄCEGO. Wszystko po to, aby wspierać rozwój i talenty młodych kursantów.

Jak również TPR (Total Physical Response) - czyli reagowanie całym ciałem, metoda stosowana głównie wśród dzieci; CLIL (Content and Language Integrated Learning) - czyli nauka języka "przy okazji", stosowana wśród dzieci, młodzieży i dorosłych; elementy Direct Method - czyli metoda bezpośrednia, gdzie kładziemy nacisk na mówienie - stosowana wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Ponadto wierzymy w moc gier i zabaw językowych, które wprowadzamy i stosujemy podczas zajęć.

MAGAZYN SZKOLNY LINCOOL NEWS

LINCOOL English School wydaje swój szkolny magazyn, a w nim najważniejsze wydarzenia szkoły, konkursy, prace uczniów.

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

Podczas różnych świąt odbywają się zajęcia tematyczne, a raz do roku odbywa się duża impreza dla kursantów i ich bliskich.

LEKTORZY

Nie ściany tworzą LINCOOL English School, a ludzie. W zespole LINCOOL English School mają miejsce tylko kreatywni angliści z pasją.

Witam serdecznie!

Nazywam się Edyta Werner i jestem właścicielką LINCOOL English School, jak również głównym lektorem języka angielskiego. Szkoła powstała z miłości do języka angielskiego, która zrodziła się dwie dekady temu i rośnie z każdym dniem.

Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu (sp. język angielski) oraz Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Opolskim (sp. językoznawstwo stosowane), gdzie uzyskałam tytuł magistra nauk humanistycznych.

Języka angielskiego uczę od blisko dekady. Doświadczenie nauczyciela i lektora zdobywałam na przestrzeni lat w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjum, szkole średniej, szkołach językowych i podczas udzielania korepetycji. Pracuję na wszystkich poziomach zaawansowania z każdą grupą wiekową.

Pomysł założenia szkoły językowej zrodził się w 2017 roku, a utwierdził po tym jak objęłam i sprawdziłam się na stanowisku menadżera oddziału jednej z opolskich szkół językowych.

Szkoła Językowa LINCOOL English School istnieje na rynku od 2018 roku i szybko zdobyła zaufanie i uznanie lokalnej społeczności.

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy! Kontakt: +48 690 542 539

Szkoła Językowa LINCOOL English School, ul. Bolesława Chrobrego 7, 47-330 Zdzieszowice, NIP: 1990081037, e-mail: biuro@lincool.pl, tel. +48 690 542 539