+48 690 542 539

info@lincoolschool.pl

Szkoła Języka Angielskiego w Zdzieszowicach

„Gra­nice mo­jego języ­ka są gra­nica­mi mo­jego świata.” - Ludwig Wittgenstein

 

W dobie globalizacji, której efektem jest tworzenie się „jednego świata”, znajomość języka obcego powoli przestaje być atutem, a staje się koniecznością. Język angielski językiem całego świata – dociera do każdego skrawka naszej planety. Bombarduje nas ze wszystkich stron – produkty na sklepowych pułkach, wymyślne nazwy potraw, filmy, seriale, muzyka, Internet, reklamy, a to zaledwie namiastka. Prawdą jest, iż w dzisiejszych czasach oczekuje się od nas znajomości języka angielskiego przy staraniu się o godną pracę, na wyjazdach służbowych czy w trakcie podróży zagranicznych.

 

Dlaczego więc tak wiele osób wciąż nie może przełamać się do nauki języka obcego?

 

Wydaje się, iż głównym czynnikiem w tej kwestii jest wiek. Mówi się, że najlepszy czas na naukę języka obcego to okres dzieciństwa. Faktycznie, wielu naukowców przyznaje rację tej tezie twierdząc, że mózg w okresie dorastania jest elastyczny i chłonie wiedzę niczym „gąbka”. Czy to w takim razie oznacza, że można być „za starym” na naukę nowego języka? Na szczęście nie. Prawdą jest, iż mózg dziecka i osoby dorosłej różni się i choć wiele aspektów przemawia za tym, że dzieci uczą się szybciej i łatwiej, istnieje wiele dowodów na to, że to właśnie dorośli mają przewagę nad dziećmi. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. W odróżnieniu od nieletnich są oni w stanie samodzielnie zmotywować się do nauki absorbując znacznie więcej słów i struktur gramatycznych w krótszym czasie. Dzieje się tak dzięki wykształconej części mózgu odpowiedzialnej za procesy poznawcze. Co więcej, osoby dorosłe mają tę przewagę nad dziećmi, iż potrafią myśleć przyszłościowo oraz długoterminowo, co pozwala im utrzymać samokontrolę oraz dyscyplinę w procesie nauki języka obcego. Krótko mówiąc, na naukę języka nigdy za późno. Potwierdzić to mogą również szwedzcy badacze, którzy dowiedli iż nauka języka pozwala utrzymać mózg w dobrej kondycji na długie lata, co jest kolejnym powodem dla którego warto podjąć się tego zadania nawet w późnym wieku.

 

Tak więc nie zwlekaj i zapisz się na kurs języka angielskiego dla dorosłych już dziś!

 

W celu zwiększenia efektywności nauki, zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach (3-6 osób). Nasi wykwalifikowani i pełni pasji lektorzy pomogą Ci osiągnąć cel jakim jest znajomość i posługiwanie się językiem angielskim. W krótkim czasie nie tylko znacznie wzbogacisz swoje słownictwo, ale przede wszystkim przełamiesz barierę językową.

 

Pracujemy na najlepszych książkach do nauki języka angielskiego przy współpracy z wydawnictwem Oxford, które urozmaicane są o dodatkowe materiały. W trakcie kursu nie ma nudy. Choć są to zajęcia dla dorosłych, królują u nas gry i zabawy językowe.

 ANGIELSKI DLA DOROSŁYCH

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy! Kontakt:

+48 690 542 539

Szkoła Językowa LINCOOL English School, ul. Bolesława Chrobrego 7, 47-330 Zdzieszowice, NIP: 1990081037, e-mail: info@lincoolschool.pl, tel. +48 690 542 539