+48 690 542 539

biuro@lincool.pl

Szkoła Języka Angielskiego w Zdzieszowicach

Każdy posiada ogromne pokłady kreatywności, które wynikają z faktu bycia człowiekiem. Wyzwanie polega na tym, by je rozwijać.

– Ken Robinson

 

 

A w Klubie Artysty tak właśnie robimy! Rysujemy, malujemy, wycinamy, wyklejamy, rozwijamy talenty i dobrze się bawimy, a to wszystko… w języku angielskim! Czy taka nauka w ogóle ma sens? Bo przecież jak to, bez podręcznika? Ćwiczeń? Testów? Odpowiedź jest jedna - tak, bez tego wszystkiego.

 

Jak to działa?

 

Zajęcia w Klubie Artysty prowadzone są metodą CLIL (Content and Language Integrated Learning), która polega na nauce języka obcego "przy okazji". Metoda ta jest naturalna, przyjazna dla mózgu i przypomina naukę języka ojczystego. Oznacza to, iż jeżeli przykładowo zajęcia będą polegały na namalowaniu lasu farbami, nasi mali-wielcy słuchacze wzbogacą swoje słownictwo z języka angielskiego o takie pojęcia jak las, pędzel, farba, kubek, woda, kartka papieru, chusteczka, zielony, brązowy itp. Jeżeli zadaniem na zajęciach będzie rysunek zwierząt morskich, nasi mali-wielcy słuchacze dowiedzą się jak jest ołówek, gumka, ryba, ośmiornica, ocean, niebieski, czerwony itp. Takie zajęcia początkowo prowadzone są w języku angielskim i polskim, z każdymi następnymi zajęciami języka polskiego jest coraz mniej, aż dzięki rutynie i prostym, wyćwiczonym poleceniom nasi słuchacze są w stanie bez problemu komunikować się z lektorem jak i między sobą w języku angielskim.

 

Dodatkowo, zajęcia wzbogacane są o rozgrzewki językowe w postaci piosenek, rymowanek i aktywności ruchowych z użyciem kart obrazkowych, które mają na celu wprowadzenie poszczególnego słownictwa. Podczas aktywności plastycznych muzyka odgrywa nieodłączny element zajęć. Liczne badania potwierdzają, iż muzyka gra istotną rolę w nauce języków, gdyż wpływa ona pozytywnie na zdolność postrzegania, organizację i interpretację wrażeń zmysłowych w celu zrozumienia otoczenia, zapamiętywanie nowych słów i struktur gramatycznych, jak również rozwija kreatywność i działa kojąco na system nerwowy. 

 

Zajęcia w Klubie Artysty to idealna alternatywa dla tych, którzy nie lubią podręczników i ćwiczeń, ale równie dobrze może być opcją uzupełniającą do regularnych kursów (na których panuje podobny klimat - z tą różnicą, iż zajęcia te opierają się na podręcznikach).

 

 

Klub Artysty

dla dzieci 7-9 lat

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy! Kontakt: +48 690 542 539

Szkoła Językowa LINCOOL English School, ul. Bolesława Chrobrego 7, 47-330 Zdzieszowice, NIP: 1990081037, e-mail: biuro@lincool.pl, tel. +48 690 542 539