+48 690 542 539

info@lincoolschool.pl

Szkoła Języka Angielskiego w Zdzieszowicach

ANGIELSKI GRUPOWY

SZKOŁA PODSTAWOWA

„Znajomość języków jest bramą do wiedzy.” ‒ Roger Bacon

 

Postępująca globalizacja skłania nas do nauki języka obcego już od wczesnych lat. Nie jesteśmy sami na świecie, a język polski nie jest jedynym. Istnieje niesamowita różnorodność językowa i kulturowa. W skład samej Unii Europejskiej wchodzi aż 28 krajów z czego 24 z nich ma odrębny język urzędowy. Ciężko byłoby nauczyć się tylu języków, tak więc dla wsparcia komunikacji międzynarodowej wprowadzono jeden uniwersalny – język angielski. Według różnych szacunków dla około 500 milionów ludzi jest to język ojczysty, a dla kolejnego 1,5 miliarda język obcy. Dzięki znajomości języka angielskiego wszędzie poczujesz się jak w domu, gdyż w każdym zakątku globu jest ktoś kto posługuje się tym językiem.

 

 

Kiedy więc zacząć naukę języka obcego?

 

Im szybciej, tym lepiej. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym chłoną język obcy niczym „gąbka”, a w zakresie fonetyki i fonologii osiągają znacznie lepsze rezultaty niż młodzież czy dorośli, a to wszystko za sprawą jeszcze plastycznych narządów mowy. Niestety nic nie trwa wiecznie. Hipoteza okresu krytycznego sformułowana przez amerykańskiego psychologa i językoznawcę Erica Lenneberga (1921-1975) mówi, iż istnieje określony czas na przyswojenie języka. Czy to oznacza, że po tym okresie nie ma możliwości nabycia języka obcego? Na szczęście możliwość jest, jednak nie będzie on już możliwy do przyswojenia w takim stopniu w jakim mógłby, gdyby nauka języka była wprowadzona wcześniej (głównie jeśli chodzi o akcent). Lenneberg za taki okres krytyczny uważa okres dojrzewania. Dodatkowo, wielu badaczy zwróciło uwagę na fakt, iż już w wieku 8-11 lat następuje spadek dokładności powtórzenia intonacji.

 

Tak więc drogi Rodzicu nie zwlekaj i wykorzystaj wrodzony potencjał swojego dziecka!

 

Dzieci uczą się inaczej niż dorośli, a my, wykwalifikowana kadra Szkoły Językowej LINCOOL English School to wiemy. Dzięki nam nauka języka angielskiego to fascynująca przygoda. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż wszelkie formy powiązane z ruchem to najlepsza metoda nauki. Nie siedzimy więc całą lekcję z nosem w książce. Co więc robimy? Odpowiedź jest prosta: śpiewamy, tańczymy, rymujemy, zgadujemy, gramy, oglądamy, czytamy, słuchamy i dobrze się przy tym bawimy. Z czasem zaczynamy tworzyć małą LINCOOLową rodzinkę. Wspólnie przeżywamy wzloty i upadki, obchodzimy najważniejsze święta, urodziny; a najlepszą zapłatą dla nas są widoczne postępy naszych podopiecznych, widoczne przełamanie bariery językowej i osiągnięcia naszych małych-wielkich uczniów.

 

 

Coraz większa liczba młodych osób decyduje się na profesjonalną naukę języka angielskiego, gdyż na różnych płaszczyznach życia przynosi ona wymierne korzyści. Dzięki nauce języka angielskiego można zadbać o swoją edukację, a w przyszłości o karierę zawodową. Argumentami przemawiającymi za tym, aby rozpocząć naukę angielskiego są: możliwość nauki za granicą, większe możliwości na rynku pracy w Polsce jak i za granicą, dostęp do literatury anglojęzycznej, kursów anglojęzycznych, materiałów edukacyjnych w języku angielskim, lepsza komunikacja w czasie podróży zagranicznych, możliwość zawierania międzynarodowych znajomości, zwiększenie możliwości mózgu i lepsze zrozumienie własnego języka. 

 

 

Nasze kursy angielskiego dla uczniów szkół podstawowych pomogą w sukcesywnym budowaniu pewności siebie w posługiwaniu się językiem angielskim w mowie i piśmie. Co więcej, przyczynią się do rozwoju wszechstronnych umiejętności komunikacyjnych. Dzięki pracy indywidualnej jak i grupowej, będzie można zaobserwować znaczne postępy w czytaniu, pisaniu, słuchaniu i przede wszystkim w MÓWIENIU, ponieważ nasi wykwalifikowani i doświadczeni lektorzy kładą ogromny nacisk na przełamanie bariery w posługiwaniu się językiem angielskim.

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy! Kontakt:

+48 690 542 539

Szkoła Językowa LINCOOL English School, ul. Bolesława Chrobrego 7, 47-330 Zdzieszowice, NIP: 1990081037, e-mail: info@lincoolschool.pl, tel. +48 690 542 539